close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • INFORMACJE DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 •  

  Informacje dla obywateli polskich podróżujących do Republiki Estońskiej dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w serwisie Polak za granicą. Link do strony: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Estonska,EST.html.

   

  Z serwisu dowiedzą się Państwo m.in. o podstawowych wymaganiach porządkowych, czy podróżując do Republiki Estońskiej potrzeba jest wiza, na jakie przepisy prawa trzeba uważać lub zwłaszcza jakie ograniczenia obowiązują kierowców. „Polak za granicą” zawiera również listę porad dla podróżujących oraz ostrzeżenia.

   

  Korzystasz ze smartfonu lub tabletu? Przed podróżą pobierz bezpłatną aplikację MSZ iPolak i czuj się bezpieczniej. iPolak to źródło najważniejszych informacji potrzebnych przy każdej wyprawie za granicę.

   

   

   

   

  Zachęcamy do korzystania z serwisu Odyseusz. Link do strony MSZ: https://odyseusz.msz.gov.pl/ wszystkich, którzy przebywają lub planują pobyt poza granicami Polski. W przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych za granicą, Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie mogło nawiązać z Państwem kontakt, a także udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy poprzez właściwy konsulat/wydział konsularny lub przedstawicielstwo dyplomatyczne (ambasadę).

   

  Polecane strony:

   

  Informacje dla podróżujących – zbiór podstawowych informacji przygotowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Link do strony MSZ:

  http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/informacje_dla_podrozujacych/

   

  Bezpieczne wakacje – poradnik dla udających się w podróż zagraniczną. Link do strony MSZ:

  http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/poradniki_i_informatory/bezpieczne_wakacje

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: