close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 2 listopada 2018

  Polscy muzycy poprowadzili warsztaty oraz zagrali dwa koncerty w Estonii w ramach zagranicznego programu obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Hashtag Ensemble wystąpił w ramach festiwalu Afekt w Szkole Muzycznej im. Heino Ellera w Tartu 30 października br. oraz dzień później w Sali Wielkiej Gildii Estońskiego Muzeum Historii w Tallinnie. Program objął utwory współczesnych polskich i estońskich kompozytorów, m.in. Wojciecha Blecharza, Agaty Zubel i Age Veeroos. Występ współfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Niepodległa, a wsparcia udzieliła Ambasada RP w Tallinnie.

   

  Hashtag Ensemble - kooperatywa muzyczna, założona i kierowana przez flecistkę Anię Karpowicz, działająca od 2013 roku. Inicjatywa łączy wybitnych młodych wykonawców i kompozytorów. Członkowie Hashtag Ensemble mają w dorobku łącznie 259 prawykonań i 180 nagród w konkursach jako wykonawcy muzyki klasycznej i współczesnej. Działalność Hashtag Ensemble opiera się na tworzeniu egalitarnych struktur w oparciu o wielopłaszczyznowe aktywności członków kooperatywy oraz na budowaniu programów zasadzonych na czytelnych - najczęściej pozamuzycznych - kontekstach.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: