close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 4 lipca 2017

  – Zapewniam Państwa o pełnej gotowości polskiej administracji do ścisłej bieżącej współpracy z estońską prezydencją – powiedział minister Witold Waszczykowski w poniedziałek podczas spotkania z ambasadorami państw członkowskich UE akredytowanymi w Polsce.

  Gospodarzem spotkania zorganizowanego w związku z rozpoczęciem prezydencji Estonii w Radzie UE był Ambasador Republiki Estonii Harri Tiido.


  Głównym tematem dyskusji były wyzwania, przed którymi stoi Unia Europejska oraz program i priorytety estońskiej prezydencji obejmujące następujące zagadnienia: otwarta i innowacyjna gospodarka europejska; bezpieczna i chroniona Europa; cyfrowa Europa ze swobodą przepływu danych; inkluzywna i zrównoważona Europa oraz dwa priorytety horyzontalne: agenda cyfrowa i Partnerstwo Wschodnie. 

   
  Szef polskiej dyplomacji wyraził wsparcie dla priorytetów prezydencji estońskiej, podkreślając znaczenie bezpieczeństwa Europy. Podkreślił też wsparcie Polski dla rozwijania jednolitego rynku, także w wymiarze cyfrowym oraz podejmowania działań na rzecz zwiększania konkurencyjności Europy, która powinna korzystnie oddziaływać na sytuację na rynku pracy państw członkowskich. 


  Minister Waszczykowski podkreślił, że wiążemy duże nadzieje z planowanym na listopad br. Szczytem Partnerstwa Wschodniego i cieszy nas szczególne znaczenie, które prezydencja estońska przywiązuje do tego projektu. Zwrócił także uwagę na intensywny polsko-estoński dialog polityczny oraz tradycyjną bliskość poglądów Polski i państw bałtyckich, przede wszystkim w analizach dot. bezpieczeństwa oraz w polityce wschodniej.

   


  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

   

  Tagi: Witold Waszczykowski

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: