close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 14 września 2017

  Delegacja Urzędu Miasta Łodzi z wiceprezydentem Wojciechem Rosickim prezentowała 13 września br. w rozmowach z estońskimi partnerami polską kandydaturę do organizacji EXPO 2022.

  Przedstawiciele Łodzi i Ambasady RP w Tallinnie odbyli spotkanie z dyrektorem Kaupo Reede z Ministerstwa Gospodarki i Komunikacji, które w Estonii jest wiodącą instytucją w sprawach związanych z EXPO. Przeprowadzono także rozmowy z przedstawicielami kierownictw Enterprise Estonia oraz Estońskiej Izby Handlu i Przemysłu reprezentującymi interesy środowisk przedsiębiorców. Rozmówcy zgodzili się, że bliskość geograficzna oraz intensywne dwustronne kontakty polityczne są poważnymi argumentami na rzecz poparcia przez Estonię polskiej kandydatury. Wskazywano też na potencjalne korzyści dla całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, gdyby EXPO zorganizowano w Łodzi.

   

   

  Głosowanie nad przyznaniem prawa organizacji EXPO 2022 odbędzie się w listopadzie br. w siedzibie Międzynarodowego Biura Wystaw w Paryżu. Kontrkandydatami Łodzi są argentyńskie Buenos Aires i Minneapolis z USA.  

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: