close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 2 października 2017

  Premier RP Beata Szydło złożyła w dniach 28-29 września br. wizytę w Tallinnie, gdzie wzięła udział w Szczycie Cyfrowym, zorganizowanym w ramach estońskiej prezydencji w Radzie UE.

  Celem Szczytu było zdefiniowanie wyzwań związanych z rozwojem gospodarki cyfrowej i nadanie nowego impulsu dyskusji o sektorze cyfrowym w Unii Europejskiej. Postulatem Polski – zgodnym z priorytetami estońskiej prezydencji -  jest oparcie budowy rynku cyfrowego UE o zasadę swobody przepływu danych, która powinna stać się piątą swobodą wspólnego rynku.

   

  Dyskusja przywódców UE przebiegała w ramach dwóch sesji. Podczas pierwszej pt. „Przyszłość rządów” uczestnicy próbowali zdefiniować przyszłą rolę władzy wykonawczej w obszarze regulacyjnym. Druga sesja pt. „Przyszłość gospodarki i społeczeństwa” poświęcona była wyzwaniom infrastrukturalnym.

   

  Na marginesie obrad premier Beata Szydło odbyła rozmowę z premier Wielkiej Brytanii Theresą May oraz wzięła udział w spotkaniu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej, zorganizowanym przez węgierską prezydencję.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: